☼ Új hipotézis. Forgatókönyv az AD-időszámítás elhibázottságáról és zavarának feloldásához ☼

IDŐOPERÁCIÓ

12 Összefoglaló TÁBLÁZAT

Hipotézisem és a fenti számításaim szemléltetéseként néhány említett időszámítást az Összefoglaló TÁBLÁZAT oszlopainak formájában mutatok be.

A táblázatos összefoglalás abból indul ki, hogy az időszámítás összezavarása AD725-ben történt, de történhetett bármelyik, AD725 körüli évben is. A táblázatot könnyű ennek megfelelően átalakítani.

tablo.JPG

Az AJ (Anno Jesu) oszlop Jézus valódi születési évétől számított éveket jelöli és Jézus valódi születési évét ebben az oszlopban az AJ1 évszám mutatja.

Exiguus 7 évvel későbbi (7 év tévedés) éveit az AJE oszlop tartalmazza.

(A rövidítéseket a HELP: Rövidítések posztban is összefoglaltuk)

A Kopt éra éveit az AC oszlop mutatja. Látható, hogy a Kopt Egyház alapítása 70 évvel Jézus születési éve után, AJ71-ben történt, de Exiguus évei szerint ez a 7 évvel kisebb AJE 64 évszámnak felel meg.

Az ADR „visszaszámolt mai i.sz.” oszlop azt mutatja, hogy az eltelt éveknek megfelelően melyik mai AD évre esnek az egyes történelmi események, ha kihagyjuk a 220 év betoldást. Pl. Jézus születési éve ebben az oszlopban AD214-re adódik ki.

A táblázat jobb szélén látható oszlop azt mutatja, hogy a mai, hipotézisem szerint összezavart AD időszámítás a következő időszakaszokból áll össze:

Exiguus AJE éveiből

(AJE oszlop Exiguus eredeti évéig, AD 505-ig);

a betoldott 220 fiktív történelmi évből tehát cca. az

AD505 - AD725

közötti évekből; és 

az AD725 utáni

évekből a mai időkig.

 

11 Epilógus

Hipotézisem lezáró fejezetét azzal kezdem, amit már az elején is hangsúlyoztam. Eredetileg elképzelhetetlennek tartottam, hogy téves lenne az időszámításunk!

Arra gondoltam, hogy nyugdíjas agytornaként, "hármat egy csapásra" módszerrel, saját használatra megcáfolom az általam olvasott, 3 ismertebb "naptárrontás"-elméletet.

Számomra a cáfolat sikerült, de annak a

VALÓSZÍNŰSÉGE NÖVEKEDETT,

hogy az időszámításunkat elronthatták,

ha nem is az eddigi elméletekben

megadott 200; 247 ill. 297 évvel,

hanem a csillagászati értelemben

inkább lehetséges 220 évvel! 

A hipotézisemben hivatkozott csillagászati adatok elismert intézmények (pl. NASA) és  szakemberek megbízható számítógépi programjaiból származnak, amelyek már figyelembe veszik a tudomány legutóbbi eredményeit a Föld egyenetlen forgási sebességére vonatkozóan. A hivatkozott programok a régmúltra vonatkozó ΔT értékeket Morrison and Stephenson 2004-ben publikált tudományos értekezése, vagy későbbi, ettől csak kis mértékben eltérő ΔT számítások alapján vették figyelembe.

Feltéve (sőt megengedve), hogy a ΔT értékei nem lennének pontosak, és/vagy bizonyos események időbeli távolságának 220 évvel való csökkenése miatt kissé (vagy nem túl kissé) változnának, akkor is csupán az óra-perc értékek változnának, a hipotézisem lényege érvényben maradna.

Itt jegyzem meg, hogy a ritkán bekövetkező napfogyatkozások megfigyelhetőségi helye alig érzékeny a Delta T értékére, a gyakoribb holdfogyatkozások megfigyelhetőségi helye viszont érzékenyebben reagálna a Delta T változtatására.

Nyilvánvalóan a kedves olvasóban is felmerült a kérdés, hogy amennyiben valóban összezavarták, akkor miért zavarták össze az időszámítást? A magam részéről több, különböző okot el tudok képzelni (pl. vallási, babonás, hatalmi-gazdasági, stb. meggondolások). A valódi ok kiderítéséhez azonban mély vallástörténeti, egyháztörténeti és történelmi ismeretekre lenne szükség. Ennek a kérdésnek a megválaszolása szerintem azonban mindaddig nem lényeges, ameddig a szakértők nem elemezték alaposan és nem bizonyították be, (amennyiben tudományosan bizonyítható), hogy valóban betoldottak 220 év fiktív történelmet.

Ez utóbbi mondattal utaltam is a következőre. Tudom: fejtegetésem nem elegendő bizonyíték arra, hogy az AD időszámítást összezavarták. Remélem azonban, írásom ahhoz elegendő, hogy néhány merész szakember elgondolkodjék a csillagászati tényeken.

Tisztában vagyok azzal, hogy mindezen csillagászati illeszkedések elvileg lehetnének a „véletlen”, a periodikus illeszkedés szeszélyes játékai is. Csupán javaslom az általam felvetettek mellett további történelmi adatok csillagászati illeszkedésének újra-vizsgálatát, tudományos módszerekkel!

Ezért, új hipotézisem MUNKAHIPOTÉZIS (munkát szeretnék adani a kutatóknak), melynek kapcsán csupán a következőt állapítom meg:

A 220 fiktív történelmi év betoldásának

jelen munkahipotézise alapján

fent kiszámolt dátumok,

a „csillagok szerint”

jobban illeszkednek

a korai történelmi szövegekhez,

legendákhoz és az evangéliumokhoz,

mint a jelenlegi, tudományosan elfogadott dátumok! 

Nem lehetek tehát biztos abban, hogy 

összezavarták az időszámításunkat.

Az AD időszámítás összezavarása

továbbra is csupán egy sejtés marad,

amelynek bizonyítása óriási munkát igényelne. 

Tudatában vagyok annak, hogy nem tudományos értekezést írtam és az érintett tudomány-területeken „kívülálló”, tehát tudományos berkekben "elhanyagolható" vagyok.

Ezért különösen nagy örömömre szolgálna és elismerésként értékelném, ha a történelem-tudomány és a kronológia szaktekintélyei hajlandók lennének szembesülni a felvetéseimmel.

Kifejezetten örülnék annak, ha szakmailag megalapozott kifogásokat fogadhatnék el a részletek tekintetében.

Természetesen meghajolnék a hipotézisem tudományos érvekkel alátámasztott teljes visszautasítása előtt is.

„Őrült beszéd, őrült beszéd: de van benne rendszer.

(W. Shakespeare: Hamlet)     

Bizakodjunk, hogy:

„…nincs elrejtve semmi,

amire fény ne derülne,

és nincs titok, amely nyilvánosságra ne jutna.”

[Márk 4.22.] 

Ennek jegyében ajánlom soraimat a tisztelt olvasóimnak, és alázatosan várom kedves olvasóim megalapozott, kritikus észrevételeit.

 

Lohonyai Miklós Mihály

villamosmérnök, digitális rendszertechnika szakmérnök

2000 Szentendre,

A blog írásának ideje: 2020 december

Az elmélet született: 2017 szeptember 30.

10 Összevetés

 

Az alábbiakban röviden felsorolom, hogy mely lényeges pontokban tér el a jelen hipotézis a korábbi, hasonló elméletektől:

A jelen hipotézis megvizsgálja, hogy

milyen hosszú lehet az a történelmi időszak,

amelynek a betoldása

csillagászati szempontból alig észrevehető,

tehát nem csupán elméletileg, hanem

gyakorlatilag is betoldható.

 

A jelen hipotézis nem csupán

egy történelmi időszak

visszamenőleges kiterjesztésében,

„megnyújtásában”,

hanem egy korábbi időszak

hasonló mértékű

„összezsugorításában”

is gondolkodik.

 

A jelen hipotézis magyarázatot ad arra, hogy miért

„nem zavarodott össze”

az AD időszámítással együtt pl. a 

korábbi szeleukida,

a mi időszámításunkhoz, Jézus Krisztus révén

kapcsolódó kopt,

továbbá a

későbbi iszlám

időszámítás.

9 Az IKERTRÜKK

lastpuzz_-forr.JPGJogosan merül fel a kérdés: Hogyan történhetett a 220 év betoldása a gyakorlatban?

Az 1.2 fejezetben jeleztem: találtam megoldást arra, hogy hogyan lehetett Exiguus és Béda szignifikáns éveinek  (Exiguus év: AD525 és Béda év: AD725) 200 évnyi időtávolságába 220 évet betoldani?

Természetesen az alábbi megoldás a fantáziám szüleménye, úgy is mondhatnám, hogy fikció a fikcióban. De logikai alapon és számszakilag lehetséges.

Íme az egyik, elképzelt, de számszakilag megvalósítható megoldás, amelyet IKERTRÜKK névre kereszteltem:

Véleményem szerint Béda átfogó computus és csillagászati tudásának, tehát „időhídtervező” képességének a híre Rómáig eljutott. 

Első közelítésben, az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy Exiguus és Béda kortársak voltak, „szellemi ikerpárt” alkottak. Összedugták a fejüket és a már ismert indictio számítás módszerével megállapították, hogy Jézus Krisztus valódi születési éve után 511 évvel számolgatnak. Ha Jézus eredeti születési évét AJ1 jelöli, akkor úgy is mondható, hogy az "ikerpár" eredeti éve AJ512 volt.

Az „ikrek” arra is rádöbbentek, hogy a húsvét-táblák évei mentén előre-hátra képzelhetik magukat az időben. Kvázi feltalálták az „időutazást”. Valamilyen, még általam nem ismert, de reményeim szerint a hozzáértő vallástörténészek által kifürkészhető okból a római pápa szerette volna a kereszténység történetét sokkal régebbi eredetűnek feltűntetni, mint amennyi évre a történet valójában visszanyúlt. (Erre többféle okot is el tudok képzelni, de valamennyi csupán fikció.) A pápa kapva kapott a történelmi „időutazás” lehetőségén. Megbízást adott az „ikreknek” arra, hogy Jézus éveit utaztassák vissza mintegy 200 évvel! Tehát az ikrek nem a "saját szakállukra" cselekedtek, hanem csakis a római egyház tudtával, sőt megbízása alapján végezhették el feladatukat: SOK ÉVET KELL BETOLDANI!  Egy ilyen nagy jelentőségű "időutazás" végrehajtásához (nézetem szerint) erős és hosszú ideig hatalmon lévő pápára is szükség volt. Béda korában II. Gergely volt a pápa, több, mint 15 éven át!

"Occam borotvája" elvének megfelelően első közelítésben nem bonyolítom túl a dolgot, lássuk a véleményem szerint legegyszerűbb korszakbetoldó eljárást.

Az „ikerpár” elemezte a Jupiter-Szaturnusz konjunkciókat, a zsidó naptárt és a Meton ciklust. A J-S konjunkciók 20 éves ciklusideje miatt 20 éves lépcsőkben haladtak visszafelé az időben. Arra a következtetésre jutottak, hogy a 200 év megfelelne a J-S konjunkció és a zsidó naptár peremfeltételének, de nem felel meg a Meton ciklusnak. Rájöttek, ahogyan én is rájöttem, hogy kizárólag 220 évet lehetne csillagászati alapon betoldani. Egyedül a 220 év felel meg a nyilvánvalóan elvárt "legyen nehézen észrevehető" feltételnek.

Ennek megfelelően Béda a saját kora elé betoldott 200 fiktív évet. Visszamenőlegesen, tehát fiktív módon állította össze a saját korát megelőző időszakra a húsvéttábláit. Ezzel a retrospektív betoldással az ikrek még sorszám nélkül futó évének időtávolsága Jézus születési évétől megnövekedett 511 évről 711 évre.

Úgy döntöttek, hogy Béda a saját idejében marad, viszont Exiguus visszamegy az időben a betoldott 200 évvel. Így Exiguus 200 évvel Béda futó éve elé került, ezért időtávolsága Jézus születési évétől változatlanul, a 200 év betoldása ellenére 511 év maradt. 

Második lépésként az ikrek további 20 évet toldottak be Exiguus éve elé. Ezzel Exiguus időtávolsága Jézus születési évéhez képest 20 évvel megnövekedett, 511 év helyett 531 évre változott. Ennek a 20 évnek a betoldásához segítséget nyújthatott a korábbra datált Cirill-féle húsvét-tábla manipulálása, illetve a Cirill-tábla és az Exiguus-tábla közötti kapcsolat, átmenet „megbarkácsolása”.

Természetesen a további 20 év betoldásával Béda időtávolsága Jézus születési évétől immár 711 évről 731 évre növekedett, de Exiguus és Béda 200 évnyi időtávolsága változatlan maradt.

Ekkor az „időutazók” a homlokukra csaptak, és megállapították, hogy a trükk túlságosan átlátszó!

Ezért Exiguus azt a feladatot kapta, hogy számolja ki a saját új időtávolságát Jézus születési évétől, de úgy, hogy közben az eddigi időbetoldás irányával "ellenkező irányban téved"! Magyarul, tegye Jézus születési évét későbbre, mint amikor az valójában megtörtént. Exiguus úgy döntött, hogy "7 évet téved". Sejtem is, hogy miért a "7 év tévedés" mellett döntött.. Ez által Jézus látszólag fiatalodott 7 évet.

A 7 év előrelépés miatt Exiguus látszólagos, végleges évtávolsága Jézus születési évétől 531 évről 524 évre csökkent. Jézus születési évét elnevezték AD1-nek, tehát Exiguus a ma is érvényes AD1+524 = AD525 „Exiguus évben” találta magát!

Hasonló módon Béda 220 évvel megnövelt távolsága 731 évről 724 évre csökkent, és így Jézus valódi születési évéhez képest „duplán látszólagosan” az AD725 év „Béda éve” lett.

Ezen hét év előre-lépéssel Jézus eredeti, valódi születési éve 7 évvel AD1 elé, tehát BC7-re került, aminek a feltárásához (Teres Ágoston) mintegy 1800 évre volt szükség. Nem csoda, nem illett bele a történelembe! 

A „7 év tévedés”, szerintem szándékos „mutatvány” volt. Ez a 7 év azonban természetesen nem befolyásolja a valódi történelmi események egymáshoz viszonyított idő-távolságát. „Csupán” Jézus született valójában Augustus császár uralkodásának egy korábbi évében, mint ahogyan hosszú évszázadokon át tudni véltük.

Éppen ezért a „7 év tévedés” beiktatása stratégiai döntés volt, mert „eldugta” a 220 év betoldást! Hiszen Jézus születési évét látszólag „csupán” 213 évvel (AD214-ből AD1-be) transzformálták vissza, ami nehezíti a 220 év betoldásának megfejtését. Az AD időszámítás a "7 év tévedés" miatt még a 220 év betoldáshoz képest is hamissá változott. E miatt a 2 ellenkező irányban történt "csúsztatás" miatt érzem jogosnak a "konfúzió" szó alkalmazását.

rubikok_hr-forr.JPGViszonylag egyszerű kitalálni ennél komplexebb "megoldásokat" is. Például elképzelhető, hogy Exiguus tkp. Béda által kitalált személy volt, mintegy Béda önmagát, a saját számításait küldte vissza Exiguus neve alatt 200 évvel korábbra.

A fenti "megoldások" azonban feltételezik az ikerpár vagy legalább Beda "beavatottságát".

Ne felejtsük el, hogy Béda a Rómától távoli Angliában élt, ahonnan a Nyugat-Római Birodalom már jóval a végleges bukása előtt, tehát AD696 alias AD476 előtt "elillant". Béda ráadásul kolostori elszigeteltségben élő tudós volt. Elképzelhető, hogy az Exiguusról és számításairól neki szállított információk már eleve 200 évvel a múltba visszahelyezett adatok voltak. Béda tehát lehetett „megvezetett tudós” is, aki nem is tudta, hogy miért kell visszamenőleges húsvét-táblákat összeállítania! Ez esetben természetesen az Exiguus féle 20 évet még Rómában kellet Exiguus kora elé jó-előre betoldani.

Ezt is lehet "fokozni". Az Exiguus évei elé történt betoldás akár már korábban is, pl. 20 évvel korábban is megtörténhetett. Ez esetben a 20 éves és a 200 éves betoldások között 20 év valódi történelem lenne található. Drukkolok a történészeknek!

Formálisan, képletekkel összefoglalva:

Jézus eredeti, AJ1 születési éve az új AD-rendszerben az ADx évre tolódott.

A teljes, 3 lépcsős hamisítási folyamat képlete x-re: 

x = (512-511) +20+200-7 = 1+213 = 214

Az AJ1 képlete az új AD-rendszerben, az adott év eredeti évtávolságát, az 511 évet alapul véve:

AJ1 = AD725-511= AD214

Jézus 220 évvel visszatranszformált, tehát jelenlegi születési éve az AD rendszerben:

AJ1-220 = AD214-220 = AD(-6) = BC 7

Jézus három lépésben transzformált mai születési éve pedig:

 AJ1 -20-200+7 = AD214 -213 = AD1

Az Exiguus-év az AD rendszerben:

AJ512 +20-7 = AD525

A Béda-év az AD rendszerben:

AJ512 +220-7 = AD725

 

8 Két történelmi következmény

Arabok és Hunok.

Amikor a Nyugatrómai Birodalom (NyRB) összeomlott (AD476.-ban, illetve a jelen hipotézis szerint AD696-ban), nem állhatott meg az élet, nem süllyedt mindensötét középkorba!

Ellenkezőleg, a hatalmi vákuumban új erők, új gondolatok jutottak szerephez. A korábban leigázott népek helyi vezetői kisebb-nagyobb új hatalmi központokat hoztak létre.

A nagy birodalmak bukása után ez így szokott történni. (Pl. Európában az I. világháború után vagy a Szovjetunió bukás után). A felhalmozott tudás az építészet, technika, művészetek, irodalom terén nem mennek át „sötét semmit-tevésbe”, sokkal inkább új lendületet kapnak, lokálisan.

A középkor eleje azért tűnhet kulturálisan sötétnek, mert nem lehetett mindenre kiterjedően hamisítani a történelmi időrést!

Fiktív uralkodókat, pápákat könnyű „kitalálni” és „beiktatni”, korábbi csaták leírását fiktív, másik helyszínnel és hadvezérrel „újra írni”, de a sokáig hiányzó emberi műveket, alkotásokat lehetetlen bepótolni!

Már pedig emberi alkotások leleteiben komoly hiány, sokak szerint szünet mutatkozik a Nyugatrómai Birodalom bukása, AD476 után.

A „sötétség” elsősorban abban az értelemben nyilvánult meg, hogy Európában nem léteztek erős államszervezetek és a számos, új regionális központ belső és egymás elleni küzdelme a hatalomért hosszan tartó, zűrzavaros gazdasági állapotokat, szegénységet eredményezett.

Szerintem csupán ilyen értelemben jogos a „sötét” jelző.

Hipotézisem értelmében a sötét középkor gyakorlatilag nem is létezett!

Csupán egy rövidebb, áttekinthetetlen történelmi korszak keletkezett, amelynek a hosszát 220 év betoldásával, szinte észrevehetetlenül meg lehetett nyújtani.

Véleményem szerint pl. a Merovingok időszakát hamis dokumentumokkal ki lehetett bővíteni 220 évvel.

Ez által úgy tűnt, mintha a Karolingok a hatalmat egy sokkal jelentősebb, korábbi dinasztiától ragadták volna magukhoz. Más, viszonylag erős hatalom abban az időben nem is létezett Európában.

Amennyiben hipotézisem helyes és valóban visszatolták az időben Jézus korát 220 évvel, annak azonban számos kihatása volt, illetve lenne, mai történelmi világképünkre.

Ezen következmények közül itt csupán kettőt emelnék ki:

Hogyan egyeztethető össze az iszlám időszámítás a jelen hipotézissel?

Az iszlám naptár alapja a holdhónap, ezért a Julián/Gergely naptárnál kicsit rövidebb éveket használ. Kezdőnapja AD622, július 16. Ez az időpont biztosnak tekinthető a történelemben.

Az iszlám időszámítás a miénktől független, az AD időszámítással párhuzamos időszámítás.

Ismert tény, hogy Mohammed (elhunyt AD632-ben) és utódai mintegy 100-120 év alatt Indiától, Egyiptomon, Észak-Afrikán és Ibérián át, egészen a mai Délfrancia-országig (Narbonne) terjedő hatalmas „muszlim vallás-birodalmat” alakítottak ki. Ez a birodalom csak vallási értelemben volt egységes, számos, általában egymással szövetséges, néha átmenetileg egymással is ellenséges kalifátusból állt össze.

islam8-forr.JPG

Az iszlám időszámítást viszont csak Mohammed halált követően, mintegy évszázaddal később, de Mohammedig visszatekintve, az AD-időszámítás összezavarásának ideje környékén alkották meg. Természetesen még sokkal később szinkronizálták a mi téves AD időszámításunkkal. Így az AD- időszámítás összezavarása nem volt hatással az iszlám időszámításra.

Ma úgy tudjuk, hogy az iszlám területszerző és hitterjesztő háborúk a Nyugat-római Birodalom bukása (AD476) után cca. 155 évvel kezdődtek.

Amennyiben a 220 év betoldásának jelen hipotézise megállja a helyét, akkor az iszlám hódítások 65 évvel a Nyugat-római Birodalom bukása (amelynek új éve AD696) előtt kezdődtek el, és nyilván hozzájárultak Róma bukáshoz.

A muszlimok elfoglalták az Újperzsa Birodalmat és attól északra, az Aral-tó környékét, a korábbi Szkíta-Hun birodalom nagy részét is, valamint a korábbi Pártusország Kaukázustól délre fekvő területeit.

Az itt élő vegyes összetételű népek nagy része behódolt az iszlámnak.

A keleti népek közül sokan azonban a Kaszpi-tengertől észak-nyugatra, illetve a déliek a Kaukázus völgyein át északra menekültek. Majd mindkét ember-tömeg, hun vezetéssel és hun gyűjtőnéven egyesülve, nyugat felé vonult. Így alakult ki Attila haderővel összetartott, sok-nemzetiségű és rövid életű birodalma.

Ez azt jelenti, hogy az iszlám seregek a mediterrán térségben, Attila hun csapatai pedig az északi területeken, szinte egyidejűleg támadták meg és számolták föl a Nyugat-római birodalmat a 7. század közepén-végén.

Összefüggés Attila és a magyarok korai története között.

attila-forr.JPG

Nem hagyhatom kiemelés nélkül a magyarság számára legérdekesebb és a magyarok kárpátmedencei történelme szempontjából nagyon fontos következményt.

A magyar krónikák szerint az Árpád-házi uralkodó család Attila közvetlen leszármazottja volt. Közismert, hogy Árpád „honfoglalói” éppen arra hivatkoztak, hogy „visszatértek Attila örökébe”. („Attila leszármazottjainak” nevezték magukat, a „honfoglalás” sok évszázaddal későbbi, utólag bevezetetett szóhasználat.)

Attila családfáját ismerni véljük. Ugyanakkor az ismertnek tekintett 8 generáció számára túlságosan hosszú a történelmileg napjainkban elfogadott, eltelt időszak: 845-406=439 év, 54-55 év lenne egy-egy generáció-váltás időtartama.

Abban az esetben, ha a teljes évtávolság valóban rövidebb 220 évvel, akkor az Attila-Árpád egyenes-ági családfa a következők szerint alakul:

Attila (ma úgy tudjuk) AD406 körül született és AD453-ban hunyt el.

Ha a római kort és Attila ahhoz kapcsolódó élettörténetét a mai korunkhoz 220 évvel közelebb húzzuk, akkor Attila és utódainak életévei, jó közelítéssel a következők:

Attila szül. AD626 (406+220 = 626), elhunyt AD673 (453+220 = 673)

***Irnik/Ernák/Csaba AD660 legkisebb fiú (1. feleség, Réka)

*****Kovrát/Kuvrat/Hovratu AD687 ("avar" uralkodó)

*********Kuber/Küber/Kuver/Csaba AD714; Kovrát negyedik fia

************Ed AD741

***************Ügek AD767 - AD818 után húnyt el

******************Előd-Levedi AD793 - … 

*********************Álmos AD819 - AD895

************************Árpád AD845 - AD907

Türkíz kurzív évszám jelöli a születések becsült évét valamint Attila elhalálozásának évét is a jelen hipotézis szerint. Álló évszám jelöli az ismert éveket.

Attila kései Csaba fiánál 34 év generációs évkülönbséggel, a többi leszármazott estében pedig 26-27 év generációs évkülönbségekkel számoltam.

Attila és Árpád között eltelt 8 generáció. A fentiekből kiadódó Attila-Árpád évtávolság pedig 845-626 = 219 év.

Átlagosan 229/8 =  27,375 év/generáció, ami teljesen reális.

Meglehetősen pontosan megállja a helyét az időben az Attila-Árpád családfa, helyesek lehetnek a magyar krónikák fontos alap-adatai!

Ez azt is jelenti, hogy az avarok Attila népének maradéka lehetett a Kárpát-medencében, hasonlóan ahhoz, ahogyan László Gyula régészprofesszor is feltételezte a „Kettős honfoglalás” c. művében…

Pontosabban: László Gyula azt feltételezte, hogy az avarok AD670 körül, mint „első-magyar honfoglalók” már elfoglalták a Kárpát-medencét. Ez csupán annyiban módosul, hogy valójában, de az általa feltételezett időszakban már Attila foglalta el a Kárpát-medencét és Attila AD673-ban bekövetkezett hirtelen halála után itt maradt a hun-magyarok egy nagyobb csoportja, akiket az idegen környezet átnevezett avaroknak. Feltehetően azért nevezték át Attila maradék népét avaroknak, hogy keletkezzék egy „látszólag új, másik” nép. Az avarok ellen látszólagos, soha meg nem történt „győztes” csatákat lehetett vívnia a Karolingoknak (Kis Pipin, majd fia, Nagy Károly, majd az ő fia, Pipin, pápai felkérésre és áldással), amely fiktív események részben kitöltötték a történelmi időrést.

Fentiekből az is következik, hogy Kézai Simon gesztájának egyik fontos évszáma helyes, mert új értelmet nyer. Kézai Simon a „Magyar krónika” című gesztájában a hunok Tiszáig történő, Kárpát-medencei bevonulását elhatározó „gyülekezetének” évét (és egyben a hun-magyarok „első honfoglalásának évét”) az Úr 700. asztendejére tette, de nem adta meg, hogy milyen értelemben alkalmazta az Úr szót.

Az Úr szó (ugyanúgy, mint a mai magyar nyelvben, vagy akár annak a dominus megfelelője a latin nyelvben) vonatkozhatott a pártus államalapító I. Arszak Úr-ra és Jézus Krisztus Urunkra is, amint ezt Szekeres Sándor megállapította. Szekeres szerint a geszta Úr 700. éve a pártus időszámítás UR700 évét jelenti. Nagyon fontos, hogy Szekeres egyben azt is bebizonyítja, mi szerint Kézai összetévesztette a hunok bevonulásának évét Attila halálának évével.

 A Pártus Birodalom és a Római Birodalom története az egymással vívott és rómaiak által dokumentált csaták miatt szorosan összekapcsolódik.

Amennyiben Róma története 220 évvel napjainkhoz közelebb zajlott, akkor Parthia története is vele együtt közelebb kerül hozzánk az időszalagon.  

Ennek megfelelően a pártus UR időszámítás 1. éve nem BC247, ahogyan ma gondoljuk és Szekeres Sándor is elfogadta, hanem BC27. (247-220= 27)

A BC27 évtől számolva az UR700 év a mi új, előretolt időszámításunk szerint:

UR700-27 = AD673.

Ez megegyezik az általunk Attila halálának évére fent kiadódott évszámmal!

A hunok pedig nem az AD400-as évek elején, hanem az AD620 körüli vagy inkább utáni években nyomultak be Európa középső és nyugati régióiba.

Úgy tűnik, hogy Kézai a gesztájában valóban a pártus időszámítást alkalmazta, olyan módon, ahogyan ezt Szekeres Sándor megállapította.

Viszont Kézai a pártus időszámítás eredeti, BC27-ben kezdődő, tehát 220 évvel nem visszatolt évei szerint számolt! 

 

süti beállítások módosítása